5 prietaisai namuose, kurių gedimus turime pastebėti kuo greičiau

by Dovilė Mažuknaitė

1000 + n priežasčių, kodėl sugedo

Lengva pastebėti, kad kiekvieno iš mūsų namuose, laikui bėgant atsiranda vis daugiau įrengimų. Ir tai yra tiesiog nuostabu! Mums nebereikia plauti rūbų rankomis, nes turime skalbimo mašinas, o indaplovė iš mūsų atėmė dažną pykčių objektą, kuomet po skanaus naminio maisto, kildavo kivirčas, kas turėtų išplauti indus. 

Bet kurį mūsų turimos buitinės technikos gedimą gali lemti daugybė priežasčių: bloga elektros instaliacija, buitinės technikos gedimai ir neatliekama profilaktika. Sugedus skalbimo mašinai stveriamės už galvos - drabužių skalbimas rankomis? Neatrodo tokia gera idėja. Šaldytuvas nebešaldo - kur dėti visą maistą? Skubiai imame ieškoti būdų, kaip kuo greičiau sugedusią techniką suremontuoti, arba pradedame skaičiuoti kiek kainuos nauja - pirkimas, atvežimas, pajungimas. Nors būtų neblogai suremontuoti sugedusią techniką - atrodo kaip nauja, tik kažkas sugedo. Garantinis laikotarpis pasibaigęs - reikia ieškoti kas sutvarkys.

Geriausia, žinoma, yra atlikti reguliarią buitinės technikos profilaktiką. Profilaktika kainuoja mažiausiai - remontas kainuos daug daugiau, jeigu neteks pirkti naujo prietaiso. Taigi, kada reikėtų kviesti meistrą? Kada problema jau yra per didelė, kad spręstume ją patys? Pažiūrėkime.

1/5 Džiovyklė tampa nepakeičiama, kai tik atsiranda namuose

Dažniausi smulkūs gedimai, kurie duoda rimtesnio gedimo signalą ateityje: kartais neveikiantis informacinis ekranas, drabužiai yra ne iki galo išdžiovinami arba džiovinimas užtrunka pernelyg ilgai. Puikiai visiems žinomas signalas yra atsiradę keisti garsai džiovyklės veikimo metu. Blogesnis variantas - džiovyklė neįsijungia visai, nesisuka džiovyklės būgnas - tokiais atvejais be meistro pagalbos vargu ar išsisuksite, kadangi džiovyklė pakankamai sudėtingas įrenginys.

Pastebite simptomus?

2/5 Savaitgalio skalbinių maratono staigmena - sugedusi skalbimo mašina

Kodėl taip galėjo nutikti? Viena iš pagrindinių priežasčių - būgno kalkėjimas (jo galėtumėte išvengti paprasčiausiai įsigijus tinkamas priemones). Didesni gedimai atsiranda, kai pernelyg dažnai naudojame techniką, ją perkrauname ar per mažai įdedame skalbinių - galimas variklių gedimas, iki galo neišgręžiami skalbiniai, normaliai nesisuka būgnas, mašina skalbia per ilgai ir labai garsiai, skalbimo mašina apskritai neįsijungia (šiuo atveju nebūtinai problema gali būti pačioje skalbyklėje - reikėtų patikrinti elektros tiekimą). Galimos problemos su vandens padavimu ir temperatūros reguliavimu - mašina negali išpilti vandens arba vandens neima, nebaigia skalbimo programos, rodo klaidą. Neveikiant temperatūros reguliavimui reikalingas termostato keitimas ar remontas - tokius darbus turėtų atlikti meistras.

Pastebite simptomus?

3/5 Šaldytuvo gedimai tokie dažni, kad žinomi visiems

Dažniausi gedimai yra susiję su termostatu - tokiu atveju reikalingas arba jo remontas, arba keitimas. Jeigu šaldytuvo durelės neužsidaro iki galo (ypatingai vasaros laikotarpiu), reikėtų kuo skubiau kreiptis į meistrą, nes šaldytuvas gali perdegti. Per dažnai darinėjant šaldytuvo dureles jis nebesugeba išlaikyti normalios temperatūros - kenkiame termostatui. Taip pat, šaldytuvo nereikėtų perkrauti ar nedėti karšto maisto - net ir šaltas maistas gali skleisti šilumą, nestatyti įrenginio arti įrenginių/vietų, kas galėtų skleisti šilumą - radiatoriaus, viryklės. Labai svarbu periodiškai atšaldyti šaldiklio kamerą - kuo daugiau ledo, tuo daugiau elektros energijos yra eikvojama.

Pastebite simptomus?

 

4/5 Turint indaplovę nesinori prisiminti indų plovimo rankomis

Pirmasis signalas, kad indaplovė ima blogai veikti - blogai išplauti indai, ant indų paviršiaus po plovimo matomos likusios kalkės. Jeigu po plovimo indai yra labai karšti ir jų neįmanoma paimti kurį laiką - reikalinga termostato diagnostika ir remontas. Termostatas gali prastai veikti ir tuo atveju, kai vanduo yra įkaitinamas per daug ar per mažai. Jeigu indaplovė apskritai neįsijungia - galimas užrakto, elektros instaliacijos, įjungimo mygtuko gedimai. Taip pat, kai į indaplovę patenka per daug ar per mažai vandens, vanduo normaliai nenuteka - signalas, kad jau turėtumėte kviesti meistrą į pagalbą.

 Pastebite simptomus?

5/5 Mėgstantiems gaminti - orkaitė būtina

Maistą įdėjai, praeina laikas ir voilà! Kadangi šiuo metu orkaitės gaminamos vis labiau išmanios, vargu ar pavyks patiems suprasti kame yra problema. Vienas dažniausių gedimų - užstrigęs valdymo pultas. Jeigu šis pultas yra sensorinis, jis greičiausiai rodys klaidą. Jei manote, kad gedimas susijęs su elektros instaliacija - nedelsiant išjunkite techniką ir išsikvieskite meistrą. Problemos gali būti su šilumos jutikliais - nustatote reikiamą temperatūrą, o šildo tik dalinai. Jeigu nebeveikia ventiliavimo sistema - yra pavojus susikaupti pertekliniam riebalams ant šios sistemos. Ir apskritai - bendros nusidėvėjimo problemos - blogai užsidarančios durelės, įtrūkęs stiklas - reikalauja meistro apžiūros ir remonto

Pastebite simptomus?

Arba tiesiog užpildykite anketą čia